Start arrow Karykatury, warper arrow Dorota Rabczewska - Doda
Humor i rozrywka

 

Uśmiechnij się

jak by wyglądał kaczyński w spodniach giertycha???


... przez rozporek...

Menu główne
Start
Śmieszne filmiki
Śmieszne zdjęcia
Śmieszne teksty
Humor, dowcipy
Gry i zabawy
Avatar Chat !!!
Szukaj
Wrzuta dowcipów
Prezentacje
Pobierz z plikowni
Śmieszne pliki MP3
Dzwonki, tapety, gry
Napisz do nas
Kalkulator miłosny
Mapa witryny
Karykatury, warper
Magiczne sztuczki
Mapa witryny
Dodaj do ulubionych
 
 
Przeboje Leva's Polka

Serdecznie witamy na stronach humoru polskiego
Advertisement
Dorota Rabczewska - Doda PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 30
KiepskiBardzo dobry 
ImageDorota Rabczewska pomimo młodego wieku ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów. Doda jest dowodem na to, że sukces jest konsekwencją wtrwałości.Posiada nie tylko najlepszy głos w polskim showbiznesie, ale także piękne ciało, wielokrotnie zdobiące okładki najlepszych czasopism.

Doda, to doskonały głos, ale jednocześnie dla wielu osoba kontrowersyjna. Dla nas jest gwiazdą. Poniżej przedstawiamy informacje o tej artystce, oraz kilka gier z Dodą w roli głównej. Znajdziesz tu znane już flashe do tworzenia karykatur, oraz plik z puzzlami Dody do pobrania.
Biografia


Dorota Rabczewska-Majdan, ps. Doda, Doda Elektroda (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie) – polska wokalistka.
Jest córką medalisty mistrzostw świata i Europy w podnoszeniu ciężarów, olimpijczyka Pawła Rabczewskiego i Wandy Rabczewskiej. Od 5 marca 2005 roku jest drugą żoną bramkarza Polonii Warszawa, Radosława Majdana.

Image


W młodości przez cztery lata trenowała lekkoatletykę (m.in. skok w dal i bieg na 100 m), czego efektem było mistrzostwo województwa w biegu na 1000 i 600 m, w skoku w dal i w pchnięciu kulą oraz brąz w biegu na 100 m na Mistrzostwach Polski. Sport porzuciła dla tańca i śpiewu. Karierę rozpoczęła w wieku 14 lat od występów w Teatrze Buffo Janusza Józefowicza (zagrała w Metrze i Przeżyj to sam). Równocześnie brała lekcje śpiewu u Elżbiety Zapendowskiej. Popularność zdobyła dzięki udziałowi w reality show Bar. Od 2000 r. była wokalistką zespołu Virgin aż do jego rozwiązania.

Image


Wystąpiła w czterech rozbieranych sesjach dla magazynu CKM oraz dwóch sesjach zdjęciowych do Playboya (grudzień 2005) i (październik 2007).
W 2005 r. na festiwalu w Sopocie, wspólnie z towarzyszącymi jej muzykami z zespołu, zdobyła nagrodę publiczności (Słowika Publiczności). Nagrodzona piosenka Znak pokoju, hołd dla papieża Jana Pawła II, uważana jest przez wielu muzyków i krytyków (m.in. Zbigniewa Hołdysa, Krzysztofa Cugowskiego i Piotra Metza) za plagiat utworu Bryana Adamsa Heaven.

Image


Doda jako postać była nominowana w BISERACH 2005 - BATY Radia BIS za najgorsze wydarzenie muzyczne roku. 23 stycznia 2006 zdobyła Telekamerę 2006 w kategorii Muzyka. 8 maja 2006 otrzymała statuetkę Świry 2006 w kategorii artysta estradowy. Udzieliła także swojego głosu w dubbingu w filmie Asterix i Wikingowie.
Otrzymała również nagrodę przyznawaną przez czytelników młodzieżowego wydawnictwa Bravo i Popcorn (najlepsza wokalistka i najlepsza płyta), oraz dwie prestiżowe nagrody przyznawane przez słuchaczy Radia Eska na festiwalu Eska Music Awards (najlepsza wokalistka i najlepszy zespół).
Jest jedną z bohaterek książki Witolda Fillera Od Pierwszych Dam do Dody Elektrody, która ukazała się w 2006 r., a także książki Tomasza Raczka Karuzela z idolami. Nominowana w trzech kategoriach: najstraszliwsza postać, najstraszliwsze wydarzenie, najstraszliwsza piosenka do antynagród Dyby 2006 przyznawanych przez Bulwar Sztuki.


Na festiwalu Opole 2006 piosenkarka odebrała Superjedynkę za najlepszą płytę roku 2005/2006 i wygrała konkurs premier. Kolejnymi nagrodami były najlepszy występ na festiwalu TOPtrendy i statuetka MTV za najlepszy teledysk do piosenki "Szansa". W październiku 2006 roku odebrała 2 statuetki w kategoriach "Osobowość TV" i "Najlepszy Artysta" stacji telewizyjnej TV JETIX.
W listopadzie 2006 r., Doda potwierdziła informację, że nagrywa solowy album.
16 marca 2007 artystka wystąpiła podczas Koncertu Finałowego XXVIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W drugiej części spektaklu zatytułowanej C-AKTIV (to słowo Witkac czytane wspak) zaśpiewała utwory, których za kanwę tekstową posłużyły wiersze Witkacego.
22 kwietnia 2007 w programie Dzień Dobry TVN ogłosiła, że rozwodzi się z mężem, Radosławem Majdanem. 19 kwietnia 2007 złożyła pozew rozwodowy w sądzie, a 22 listopada 2007 rozpoczęła się pierwsza rozprawa rozwodowa przed Sądem Okręgowym w Szczecinie.

Image


8 czerwca 2007 otworzyła swoim występem polsatowski festiwal TOPtrendy, wykonując przebój Szansa oraz premierowy singel Katharsis. 15 czerwca wystąpiła na festiwalu w Opolu z Katharsis. Premiera jej solowej płyty Diamond Bitch (Diamentowa suka) miała miejsce 27 lipca 2007 roku, i już dzień przed premierą pokryła się złotem, co oznacza niezwykły sukces piosenkarki. Album dwa dni po premierze zadebiutował na 1 miejscu na liście najlepiej sprzedających się nośników muzycznych na polskim rynku (OLiS). Diamond Bitch w pierwszym miesiącu sprzedaży osiągnęła 15,000 i zagościła na 1 miejscu sprzedaży w Polsce przez 5 tygodni.


Doda wybrała swój oficjalny numer GG 7878, który składa się z ulubionych liczb Dody.
5 sierpnia 2007, Doda zagrała 3 wielkie przeboje: Dżaga, Szansa i Katharsis na cyklicznej imprezie "Hity na czasie" organizowanej przez Radio Eska i TVP2 w Szczecinie.
1 września 2007 r. wraz z Magdą Mołek poprowadziła drugi dzień 44. Międzynarodowego Sopot Festival oraz zaśpiewała na nim swój nowy singiel: To jest to.

Image


Od września 2007 r. Doda jest jednym z czwórki jury nowego tanecznego show TVP2: "Taniec na lodzie".
4 października 2007 r. Doda otrzymała 3 statuetki na VIVA Comet 2007 w kategoriach: Artystka Roku, Image Roku, Teledysk Roku. Wykonała również swój wielki przebój Katharsis.
22 października 2007 r. po raz drugi przeszła operację kręgosłupa, która wg. samej zainteresowanej spowodowana była urazem jakiego doznała w wyniku bójki z członkami zespołu Grupa Operacyjna[potrzebne źródło]1 listopada 2007 r. Doda otrzymała Statuetkę MTV w kategorii: Best Polish Act na MTV Europe Music Awards 2007.
16 listopada 2007 r. Doda otrzymała 2 nagrody na Gali Złote Dzioby 2007 w kategoriach: Medialna osobowość Roku oraz Teledysk Roku. 13 listopada 2007 r. Doda została nominowana do nagrody Viva! Najpiękniejsi 2007 - organizowanego przez magazyn Viva!.